sieć sprzedaży maszyn rolniczych i serwisu

SIEWNIKI PUNKTOWE

Pneumatyczne siewniki precyzyjne do wysiewu kukurydzy, buraka, fasoli, rzepaku i innych roślin wysiewanych punktowo. W naszej ofercie znajdą Państwo niezawodne siewniki punktowe MONOSEM, które cieszą się znakomitą opinią wśród plantatorów kukurydzy, buraków i innych roślin. Posiadamy ogromne doświadczenie w siewnikach punktowych. Możemy doradzić specyfikację siewnika i zaproponować wyposażenia opcjonalne, dopasowane do specyficznych potrzeb gospodarstwa.

Siewniki punktowe Monosem NG Plus 4, z talerzowymi sekcjami wysiewającymi; prezentujemy Państwu najbardziej popularne wersje tych siewników. Każdy z siewników punktowych może być wyposażony w podsiewacz do nawozów, aplikator do mikrogranulatów i kontroler wysiewu oraz w specjalistyczne doposażenia, które mogą Państwo ustalić z naszym sprzedawcą.

 

Siewnik punktowy Monosem, 4-rzędowy, z podsiewaczem 350 litrów

Powyżej: Siewnik punktowy pneumatyczny Monosem NG PLUS 4, 4-rzędowy, na ramie sztywnej jednobelkowej, z podsiewaczem z tworzywa sztucznego, na redlicy talerzowej, o pojemności 350 litrów (=2x175 l).

 

Siewnik punktowy Monosem, 4-rzędowy, z podsiewaczem 1000 litrów

Powyżej: Siewnik punktowy pneumatyczny Monosem NG PLUS 4, 4-rzędowy, na ramie sztywnej dwubelkowej, z podsiewaczem metalowym, na redlicy talerzowej, o pojemności 1000 litrów - bardzo wytrzymała konstrukcja umożliwiająca zwiększenie wydajności polowej. Na siewniku widać również zamocowane aplikatory do wysiewu mikrogranulatów Microsem (wyposażenie opcjonalne).

 

Siewnik punktowy Monosem, 6-rzędowy, z podsiewaczem 540 litrów

Powyżej: Siewnik punktowy pneumatyczny Monosem NG PLUS 4, 6-rzędowy, na ramie teleskopowej pojedynczej , z podsiewaczem z tworzywa sztucznego, na redlicy talerzowej, o pojemności 540 litrów (=2x270 l). Na siewniku widać również zamocowane aplikatory do wysiewu mikrogranulatów Microsem (wyposażenie opcjonalne).

 

Siewnik punktowy Monosem, 6-rzędowy, z podsiewaczem 980 litrów

Powyżej: Siewnik punktowy pneumatyczny Monosem NG PLUS 4, 6-rzędowy, na ramie teleskopowej pojedynczej , z podsiewaczem metalowym, na redlicy talerzowej, o pojemności 980 litrów. Na siewniku widać także zamocowane aplikatory do wysiewu mikrogranulatów Microsem (wyposażenie opcjonalne).

 

Siewnik punktowy Monosem EXTEND, 6-rzędowy

Powyżej: Siewnik punktowy pneumatyczny Monosem NG PLUS 4, 6-rzędowy, na ramie EXTEND, zsuwanej hydraulicznie do różnych rozstawów między rzędami (45, 50, 55, 60, 70, 75 cm),  z podsiewaczem metalowym, na redlicy talerzowej, o pojemności 1020 litrów. Siewnik, którego przestawienie z wysiewu kukurydzy na wysiew buraków trwa tylko parę chwil! Na siewniku widać także zamocowane aplikatory do wysiewu mikrogranulatów Microsem (wyposażenie opcjonalne).

 

Siewnik punktowy Monosem, 8-rzędowy

Powyżej: Siewnik punktowy pneumatyczny Monosem NG PLUS 4, 8-rzędowy, na ramie TFC, składanej hydraulicznie do transportu do 3 m, z podsiewaczem metalowym centralnym, na redlicy talerzowej, o pojemności 1500 litrów. Siewnik o bardzo dużej wydajności roboczej!

 

Siewnik punktowy Monosem, 8-rzędowy, złożony do transportu

Powyżej: Siewnik punktowy pneumatyczny Monosem NG PLUS 4, 8-rzędowy, na ramie TFC, składanej hydraulicznie: w pozycji złożonej do transportu do 3 m. Na siewniku widać również zamocowane aplikatory do wysiewu mikrogranulatów Microsem (wyposażenie opcjonalne).

 

Jeśli szukają Państwo natomiast siewników punktowych na klasycznej stopkowej (redlicowej) niskiej sekcji wysiewającej, to proponujemy model Monosem NC CLASSIC, który jest dostępny w wersji 4-rzędowej, 6-rzędowej i 8-rzędowej, z możliwością zamontowania podsiewacza do nawozów granulowanych oraz aplikatora do mikrogranulatów. To ekonomiczna wersja siewnika, przeznaczona do mniej intensywnego wysiewu niż w przypadku siewników z sekcjami talerzowymi.

Siewnik punktowy Monosem, NC Classic, 6-rzędowy

Powyżej: Siewnik punktowy pneumatyczny Monosem NC CLASSIC, 6-rzędowy, na ramie teleskopowej pojedynczej, z podsiewaczem do nawozów granulowanych o pojemności 540 litrów (= 2 x 270 litrów).

 

W przypadku specjalistycznego wysiewu warzyw Monosem proponuje siewniki do warzyw MS (siewniki punktowe do siewu marchwi, pietruszki, cebuli, selera, buraczków czerwonych, kapusty, itp.). Liczne przezbrojenia, połączenia i specyfikacje są możliwe. Prosimy o kontakt ze sprzedawcą w celu ustalenia szczegółów.

Siewnik punktowy do warzyw Monosem

Powyżej: Siewnik punktowy pneumatyczny do warzyw Monosem MS, 12-rzędowy, w jednej z wielu możliwych konfiguracji. Na siewniku widać również zamocowane aplikatory do wysiewu mikrogranulatów Microsem (wyposażenie opcjonalne).

 

Plantatorzy buraka cukrowego mogą nabyć mechaniczny siewnik punktowy przeznaczony do wysiewu buraka otoczkowanego. To Monosem MECA V4, który może byc zaoferowany w wersji 6-rzędowej, 12-rzędowej a nawet 18-rzędowej, na różnych ramach (sztywnych, składanych hydraulicznie, sztywnych z wbudowanym wózkiem transportowym, itp).

Siewnik punktowy MECA V4 do buraków otoczkowanych

Powyżej: Siewnik punktowy mechaniczny MECA V4, 12-rzędowy, na ramie sztywnej z wbudowanym wózkiem transportowym. Po lewej stronie: siewnik z zamocowanym aplikatorem do mikrogranulatów Microsem (wyposażenie opcjonalne) podczas pracy. Po prawej stronie: siewnik na wózku transportowym w pozycji transportowej.